Yeni yıla adım adım yaklaşıp da üzerimizdeki yükleri yavaş yavaş atarken ve en önemlisi yeni bir başlangıç yapmaya hazırlanırken aralık ayının ikinci haftasına merhaba diyoruz. Geçen haftaya göre çok daha sakin geçireceğimiz, birazcık kendi köşemize çekileceğimiz bu haftanın herkes için çok güzel geçmesini diliyoruz. Bakalım gökyüzünde neler olacak ve burçlar nasıl etkilenecek? İşte 10 – 16 Aralık haftalık burç yorumları…

1. Koç


12 Aralık’tan itibaren Merkür sözünü esirgemeyen Yay burcuna dönüyor ve Koç burçlarının açık sözlü 9. evini etkiliyor. Aynı şekilde birçok burç da bu dönüşten etkilenecek diyebiliriz. 31 Ekim’den 1 Aralık’a kadar yaşanan gerilemeler dönemi sonrasında askıya aldığınız bazı konular gündeme gelebilir. Geri adım atma ya da askıya alma sebebiniz korkmanız ya da karşınızdaki kişinin tavrını değiştirmesi olabilir. Ancak özellikle bu hafta bu konularla ilgili Koçlar oldukça dikkatli olmalı ve gözlem yapmalılar. Yay burcunun da etkisiyle herkesin yavaş yavaş gerçekleri döküldüğü ya da kendilerinin de artık gerçekleri içlerinde tutamadıklarına şahit olabilirler. Koç burçlarının kendilerini koruma güdüleri zayıftır ancak bu hafta geçmişteki bu konular nedeniyle diplomasiyi bir kenara atmamalarını, gerekirse geri çekilmeleri gerektiğini bilmeliler.

Dokuzuncu ev aynı zamanda seyahatleri temsil eder. Bu dönemde bir gezi planlamak gündemlerinde olabilir. Bu plan çift olarak da yapılabilir hatta romantik anlara ön ayak olabilir. Cumartesi günü daha çok içlerine kapanmak, içlerine bir yolculuk yapmak isteyebilirler. Yine hafta sonu zamanlarını ve enerjilerini emen insanlar üzerine düşünüp hayatlarında onlarla ilgili düzenleme yapmak isteyebilirler. Elbette sevdikleri ihtiyaç duyduklarında yanlarında olacaklardır ama geriye kalan her şey için bir çizgi çekmenin vakti gelmedi mi?

2. Boğa


Boğa burçları yılın son ayının ortalarına yaklaşan şu günlerde sosyal hayatları ne kadar yoğun olursa olsun “ben” ve “biz” ayrımını yapmalı her ikisi içinde detaylı bir plan yapmalılar. Zira kendilerine ayırmak isteyecekleri özel zamanlara ihtiyaçları olacak. Yılın yorgunluğunu atıp rahatlayabilmeleri için bu oldukça önemli. Baskının arttığı bu dönemde hayatta kalmanın tek yolu bu diyebiliriz.

Bu hafta, duygusal açıdan da yüksek çekim hissedecekleri bir hafta olacak. Bu çekimi yaşamak içinse daha fazla dışarı çıkmaları gerekiyor. Bu hafta tanıştıkları kişilere ya da zaten hayatlarında olan kişilere karşı büyük bir bağlılık hissedip ilişkilerini bir üst evreye taşıyabilirler. Cumartesi günü ise işbirliklerine, dostluklara ve dijital hayatlarına yönelip onları restore etmek isteyebilirler. Özellikle sosyal medyada bazı fazlalıklardan ve yüklerden kurtulmaları gerektiğinin farkına varacaklar. Hayatlarındaki dengeyi tekrar bulabilmek için ise oldukça katı önlemler almaları gerekebilir. Bağımlılıklar ise artık kontrol altına alınmalı. Bağımlılık diye klişeler gelmesin aklınıza, dijital bağımlılıklardan bahsediyoruz!

3. İkizler


İkizler burçları bu hafta artık akıllarını sürekli meşgul eden ilişkileri hakkında düşünmeyi bırakıp harekete geçmeli. Hislerinden ve ne yapmak istediklerinden emin olamadıkları uzun bir dönemden geçtiler. Ancak artık “En kötü ne olabilir ki?” sorusunu sorup direksiyonu ellerine alma vakti geldi. En kötüsünü kabullenip bir an önce gerekeni yapmalılar. Önlerindeki 3 hafta boyunca ise ister romantik ister profesyonel ilişkilerindeki dengeleri yeniden kurmaları söz konusu. Bunun içinse tek gereken net olmak ve ne istediklerini bilmek. Karanlıkta dolaşmak yerine ışığı açmalı ve kalıcı uyum ve mutluluğu yakalamalılar.

Haftanın son günlerine doğru kariyerleriyle ilgili önemli adımlar atabilir ya da bu konuda bazı kararlar verebilirler. Aralıksız bir şekilde çok çalıştıklarını ve yorulduklarını hisseden İkizler burçları ise biraz durup bunu enine boyuna düşünmeliler. Aynı anda pek çok farklı işi yapabilen İkizler burçları bu becerilerinin onları zaman zaman tükettiğini de kabul etmeliler. Ayrıca işlerin bir adım gerisinde durup her şeye koşturmamanın “başarısızlık” anlamına gelmediğini kabullenmeliler.

4. Yengeç


Hayatlarını olumlu yöne çevirmeye çalışan Yengeç burçları Merkür’ün 4 Ocak’a kadar Yay burcuna geçmesiyle sağlıklarına daha çok önem verecekler. Sağlıksız atıştırmalıklar, alkollü içkiler yerine sağlıklı yemekler ve düzenli egzersizlere “Merhaba” deme vakti. Yani kötü alışkanlıkları bırakmak yerine yerlerine yeni alışkanlıklar koymayı denemeliler. Böylesi çok daha kolay olacaktır. Ayrıca yine bu hafta kişisel bakımları da ön planda olacak. Belki spa ya da yüz bakımı onlara çok daha iyi hissettirebilir.

Cuma gününden itibaren ise pencereden uzaklara dalıp olmak istedikleri yerleri düşünebilirler. Eğer iş ve özel yaşamları arasındaki denge patlak verdiyse ciddi anlamda kendi kendilerine kalmak isteyip toparlanmaya çalışabilirler. Bu konudaki en büyük iki çözüm yolları ise daha az uğraşmak ve tercihleri arasında bir seçim yapmak olacaktır. Hayatlarındaki her şey önceliklendirmek ve bir sıraya koymak problemlerine büyük oranda çözüm olacaktır.

5. Aslan


Aslan burçları bu hafta çarşamba gününden itibaren kendilerini parti ışıklarına hazırlamalılar. Adeta tüm gezegenler Aslan burçları üzerindeki aşk, yaratıcılık ve şöhret ışıklarını daha da göz alıcı hale getirmek için çalışacak. Ayrıca çelişkilerden kurtulma ve şüpheleri en diplere gömmek için mükemmel bir zaman. Zorlama samimiyetlere ve alışılmış klişelere veda ederken bol paça pantolonlara, binbir çeşit renge merhaba diyecekler. “Mutlu ediyorsa yapmaya değer!” sloganını benimseyecek, dans pistinde kendilerine yer açacaklar. Üstelik Aslan burçlarının romantik bir bağ kurmak için herhangi bir bahaneye ihtiyaçları yoktur. Bu parlak günlerde aşk hayatlarına da yer açmalılar.

Tüm bu sosyal yoğunluk içinde kendilerini ve yaptıkları işleri de tanıtmaktan geri durmayacaklar. Bu ise yeni ittifakları gündeme getirebilir. Cumartesi gününden itibaren ise finansal konular gündeme gelebilir. Yatırım yaptıkları alanları tekrar gözden geçirip yeni yıla kârlı bir başlangıç yapmak isteyebilirler. Ayrıca tasarruf konusu da gündeme gelebilir. En önemlisi ise cumartesi etkilenecek olan sekizinci evleri hayatlarında olan ya da yeni giren insanlarla olan romantik ilişkilerinde bir kıvılcım için harekete geçmelerine işaret ediyor.

6. Başak


En titiz burç olan Başak burçları bu hafta her davete “Evet” demeden önce bir kez daha düşünmeliler. Ancak özellikle çarşamba günü böyle ortamlarda kendilerini soyutlanmış hissedebilir ve biraz şarj olma ihtiyacı duyabilirler. Şu sıralar fazla koşturduklarını, çok hızlı yaşadıklarını fark edebilirler. Başak burçları her konuda oldukça titizdir ve altlarından kalkamadıkları sorumluluklar onları strese sokar. Bu nedenle bir yerlere çağrıldıklarında işlerini yarım bırakmamak için “Neden sen buraya gelmiyorsun?” şeklinde cevap verip iki işi aynı anda halletmeye çalışabilirler. Yine bu hafta yeniden başladıkları bir proje ya da iş varsa çok daha farklı bir gözle bakıp faydalı yollar keşfedeceklerdir.

Cumartesi günü ilişkileri konusunda uyum yakalamaya çalışabilir ya da olaylara daha merhametli bir açıdan bakabilirler. Zeytin dalını ise sadece karşı taraftan beklememeli kendileri de bir adım atmalı. Gerçek hisleri, korkuları ve duyguları açığa çıkarıp karşılıklı olarak tartışmak için mükemmel bir zaman.

7. Terazi


Terazi burçları bir süredir devam eden angarya işlerden nihayet çarşamba günü kurtulacak ve eski performanslarına geri dönebilecek. Ayrıca yine bu hafta yılın son sosyal kelebek zamanlarını yaşayacaklar. 4 Ocak’a kadar ise adeta tekrar tüm gözleri üzerlerine toplayıp taçlarını takacaklar. Haftanın neredeyse her günü sosyal ve kültürel aktivitelerle dolup taşabilir. Bu dönemde sözlerini sakınmaktan vazgeçip anı yaşamaya odaklanabilirler.

Hayatlarında denge arayan burç yani Terazi burçları her zaman dengeyi arasalar da bulması en zor burçlardan biridir aynı zamanda. Cumartesi gününden itibaren ise bu dengeyi sağlık ve kişisel bakıma verecekleri önemle bulacaklarını düşünecekler. Sağlıklı öğünler, egzersizler ve meditasyon… Ayrıca fazladan uyumayı ve bol su içmeyi ihmal etmemeliler.

8. Akrep


Çarşamba gününden itibaren Akrep burçları özellikle işlerini ve finansal durumlarını sağlamlaştırarak kontrol altına alabilirler. Ancak önce ne istediklerine karar vermeleri gerekecek. Eğer şimdiki işlerinden ve pozisyonlarından memnunlarsa daha mutlu olmanın yollarını araştırabilirler. Ya da iş arkadaşlarıyla olan ilişkilerini tekrar gözden geçirebilirler. Sağlam profesyonel bağların uzun vadeli başarıların anahtarı olduğunu unutmamalılar.

Cumartesi ise daha çok büyük resme bakmak, hayatlarını gözden geçirmek isteyecekler. Her şeyin hayallerle başladığını ve gösterdikleri çabayla başarıya ulaşacaklarını çok iyi biliyorlar. Bu yüzden hayatlarında kararlılığa ihtiyaçları olduğunu görecekler. Yine hafta sonu dolaplarında kenarda köşede kalmış parçalarla ne kadar göz alıcı göründüklerini fark edecekler. Romantizm için altın değerinde bir hafta sonu olacağını da hatırlatmakta fayda var.

9. Yay


Yay burçları için asıl doğum günü partisi çarşamba günü başlıyor. Tıpkı Aslan burçları gibi spot ışıkları altında parlayacakları bir hafta olacak. Kendilerini saklamamalı, hayata karşı çok daha özgüvenli olmalılar. Ayrıca yakın çevreleriyle ilgili bir iç muhasebe yapmaya açık olabilirler. Kendilerini aşağı çeken insanlara karşı açık sözlü olmalı ancak yine de egolarını sarsmamaya özen göstermeliler.

Yay burçlarının ailelerinin başka kimsenin gelmediği gibi üzerlerine gitmelerinin bir sebebi onları bu hale yine Yay burçlarının getirmiş olması. Hafta sonu maskelenmiş öfkelerini daha fazla saklamakta zorlanabilirler. Ancak kesinlikle kontrol altında tutmalılar. Bu hafta sonu farkına varacakları bir diğer şey ise ilişkilerde -aile, ev arkadaşı, sevgili, arkadaş…- daha keskin sınırlar belirlemeleri olacaktır. Ancak bu süreçte iletişimi tek taraflı tutmayıp karşılarındakileri de dinlemeleri gerektiğini unutmamalılar.

10. Oğlak


İyileşmek için yalnızca gözyaşı dökmek ya da güçlü hisler beslemek yetmez. Oğlak burçları da artık iyileşebilmek için hislerini kâğıda dökmeli, belki resmini yapmalı ya da notalar haline getirmeli. Amaç ortaya bir sanat eseri çıkarmak değil yalnızca içinde gizlediklerini dışarı vurmak olmalı. Sonucunda ise yenilendiklerini, dinlendiklerini ve şarj olduklarını görecekler. Vites azaltmak için ise önlerinde 3 hafta var, kendilerine zaman tanımalı ve biraz rahatlamalılar.

2019’a başlamadan önce bazı düşüncelerden tamamen arınmalı, affedilme isteklerine bir son vermeliler. Cumartesi gününden itibaren eğlenceli planlar gündemlerinde olabilir. Aynı zamanda bu hafta çok daha fazla boş zamana sahip olup sevdikleriyle çok daha keyifli vakit geçirebilirler.

11. Kova


Kova burçları için adeta sosyal anlamda kendilerini bulacakları bir hafta diyebiliriz. İşyerinde limitleri zorlayabilir, bazı rol değişiklikleri yapabilirler. Evlerinde harcayacakları zamanlarda ise yalnız olmayacaklarını söyleyebiliriz. Önlerindeki 3 hafta boyunca katılacakları partilerde sosyal ağlarını büyük ölçüde genişletebilirler. Ayrıca teknolojik anlamda yükselmek isteyebilirler. Yazılımları güncelleme, servis sağlayıcılarını yükseltme ve profillerini düzenleme vakti.

Hafta sonu ise vakitlerini tatil planlarına ve bütçe planlamasına ayırabilirler. Yıl sonuna doğru bellerini doğrultma zamanı. Ayrıca yılın bu zamanları çıkan beklenmedik masraflar için de mutlaka bir B planı oluşturmaları gerekebilir. Yeni yıla borçla girmek istemiyorlarsa hafta sonlarını finansal konulara ayırmak oldukça mantıklı olacaktır.

12. Balık


Balık burçları yılın son ayını yarılamışken biraz vites düşürmeleri gerektiğini hatırlayabilirler. Herkes kendini tatile ve yeni bir yıla hazırlarken onların hırslı halleri fazla dişli görünmelerine neden olabilir. Çarşambadan itibaren işlerini sosyal hayatlarıyla harmanlamaları gerekecek. Ani parti davetlerine ise hazır olmalılar.

Cumartesi günü ise geçmişle gelecek arasında güçlü bir denge olduğunu aynı zamanda hayatta her şeyin iş olmadığını fark edecekler. 12 ay boyunca hangi davranışlarıyla gurur duydular? Hangi ilişkilerini güçlendirip hangi kararları aldılar? Tüm bunları gözden geçirmek için mükemmel bir zaman.