2018 yazı hem İstanbul hem de Çeşme’de son yılların en fazla yabancı sanatçısını konuk ettiğimiz zamanlarını yaşatıyor bize. Böyle olunca da seçim yapmak da bir hayli zor olabiliyor. Artan bilet fiyatlarından dolayı da hepsine gidebilmek bazılarımız için pek mümkün olmayabiliyor. Az ama öz eğlenmeyi sevenler için bu haftaki önerilerimiz:

İSTANBUL

1. Gece Yüzmeleri

Harbiye’de yer alan Hilton Bosphorus Hotel’in havuzunda Gigology organizasyonu ile gerçekleşen Gece Yüzmeleri etkinlik serisi 8 Ağustos Çarşamba gün batımından gece yarısına kadar devam ediyor. Aksak ve Cem Aydın’ın set başında olacağı partiye giriş 60 TL ve şezlong ile havlu ücretsiz verilmekte.

2. Let it be a Festival

Özellikle İstanbul son 3 haftada çok büyük 3 festivali geride bırakmışken, Suma Beach harika bir lineup ile 11-12 Ağustos’ta festival serisini devam ettirmeye karar vermiş gözüküyor. Dans pisti büyücüsü Damian Lazarus ve Berlinli ekip Techno Türken ile birlikte hızını alamayanlara atfedilmiş güzel bir hafta sonu olacak. Girişler 80 TL, sabah beach girişi ise 60 TL.

3. Life on Planets (Live)

 

Art rock, indie ve elektronik tınıları harmanlayan aynı zamanda bu performanslarını canlı performansları ile süsleyen Life on Planets, 12 Ağustos Pazar günü Beat The Night organizasyonu ve KLEIN.garten ev sahipliğinde İstanbul’da! Giriş ücreti: 60 TL

4. Partymag Presents: A Secret Saturday

İstanbul’da ve Çeşme’de özel partileri ile ön plana çıkan Partymag bu cumartesi yeni bir parti ile karşımıza çıkıyor. Amsterdam, İstanbul ve Berlin’de DJ’lik yapan Sevil Soylu’ya bass gitarda Payam Ghasemi eşlik edecek. Son zamanların yükselen üçlüsü Avangart Tabldot ve sürprizler dolu bir performanla Rapunkel geceyi yönetecek sanatçılar. Etkinlik detayları da sadece Partymag mobil uygulamasında.

ÇEŞME

5. Chill Out Festival Çeşme

Taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanan Chill Out Festival, bu sene 8. kez Çeşme’de! Audiofly, Viken Arman, Stimming, Kerala Dust, Detmolt, Can Tanca, Matthew Dekay’ın sahne alacağı festival Fun Beach’te 11 Ağustos günü başlayacak. Biletler 163 TL.

6. Sunset Sundays

Çeşme’nin en güzel ritüellerinden olan Sunset Sundays serisinin bu haftaki konukları Damian Lazarus ve Ali Kuru. Bu ikiliyi nerede olursa olsun kaçırmayın! Giriş ücreti: 80 TL.

Tabi ki hem İstanbul hem de Çeşme’de bir çok etkinlik var. Siz de müzik tarzınıza göre nerede hangi etkinlik olduğunu bulmak ve popüler etkinliklere ücretsiz katılmak için Partymag uygulamasını indirebilirsiniz.