Johnny Depp, gerçek adıyla John Christopher Depp, Amerikalı aktör, senarist, yönetmen ve müzisyen. On parmağında on marifet desek yerinde bir tabir olacaktır. 1963 yılında Kentucky’de doğan Depp, eşinin de yardımı ile Nicolas Cage ile tanışma fırsatı yakaladı ve Elm Sokağında Kabus filminde rol aldı.

Ünlü yönetmen Tim Burton tarafından son derece sevilen Depp’in kendisiyle bütünleşmiş karakteri ise Karayip Korsanları filminden hepimizin aşina olduğu Jack Sparrow rolüdür.

Serseri tiplemelerine en uygun aktörlerden biri olan Depp, “Karayip Korsanları Gizemli Denizlerde” filminde oynamak için 75 milyon dolar alarak bir film için en çok ücret alan oyuncu olarak Guiness Rekorlar kitabına girdi ve son yılların en çok para kazanan oyuncularından birisi oldu.

Johhny Depp’in rol aldığı ve mutlaka izlenilmesi gereken 9 filmi sizler için derledik. Patlamış mısırınız bol olsun, iyi seyirler! 🎬

1. Elm Sokağında Kabus


IMDB; 7,5

1984 Wes Craven yönetmenliğinde çekilen Elm Sokağında Kabus, neredeyse herkesin çocukluğunda izleyip, sonra korkudan uyuyamadığı bir film olmuştur. Şimdi izlediğimizde, belki “o kadar da korkunç değilmiş yeaa” diyebiliriz ama tekrar izleyip, nostalji yaşayıp, zamanında aşırı korkutucu gelen yangınların efendisi Freddy abimize selam çakabiliriz!

2. Gilbert’in Hayalleri


IMDB; 7,8

Leonardo DiCaprio ve Johnny Depp’i aynı karede görebildiğimiz muhteşem güzellikte bir film! 1993 yılında, Lasse Hallström tarafınca çekilen bu filmde Dicaprio engelli bir çocuk rolüyle, Depp ise DiCaprio’nun abisi rolüyle karşımızda. “Oyunculuk nedir?” sorusuna muazzam bir cevap niteliğindeki Gilbert’in Hayalleri filmini izlemeyenlerin vakit kaybetmeden izlemesini öneriyoruz.

3. Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti


IMDB; 8.0

5 seriden oluşun serinin ilk filmi; Siyan İnci’nin Laneti. Gore Verbinski’nin yönettiği seri macera severler için nimet aslında. 2003 yılında başlayan serinin 5. filminin de 26 Mayıs 2017’de gösterime gireceğine dair söylentiler dolanıyor. Ay hadi inş!

4. Ed Wood


IMDB; 7,9

1994 Yılı yapımlı, Tim Burton yönetmenliğinde Ed Wood’un hayatını tüm absürdlüğü ile sahneye taşıdığı muhteşem bir filmdir. Kült bir yönetmenin elinden çıkan kült bir film! Depp’in oyunculuğu ise ayakta alkışlanası! Eh daha ne olsun…

5. Makas Eller


IMDB; 7,9

Tim Burton imzalı, gotik bir hava sevenlerin en sevdiği filmlerden birisidir Makas Eller. İnsanın içine içine işleyen, yer yer içinizi ısıtan sahnelere sahip bu güzel film. Ayrıca film boyunca Johnny Depp her an şu şarkıyı söylemeye başlayacakmış gibi hissediyorsunuz.

6. Ölü Adam


IMDB; 7,7

1995 yapımı efsane yönetmenlerden biri Jim Jarmusch tarafından çekilmiş olan Ölü Adam’ın soundtrackleri de Neil Young’a aittir. İmgelerle dolu ve şiirsel filmleri sevenlerin mutlaka izlemesi gereken bir yapım.

7. Beyaz Şeytan


IMDB; 7,6

2001 yapımı Ted Demme imzalı bu filmde Depp’e Penelope Cruz eşlik ediyor. Çekimleri ve içerdiği diyaloglar sebebiyle izleyenleri büyüleyen bir Depp filmi daha… Uyuşturucu baronu olan George Jung’un hayatına bir bakış açısı olarak beyaz perdeye yansıyan bu film, Depp’in kıyıda köşede kalmış ama en etkileyici oyunculuklarını barındıran bir yapıttır.

8. Amerikan Rüyası


IMDB; 7,4

1992 yapımı Emir Kusturica’nın yönettiği Amerikan Rüyası filmi Kusturica’nın yönettiği ilk İngilizce yapımdır. Hayatta hiçbir şeyin tesadüf olmadığını size en iyi şekilde gösteren, sürreal ögelerle bezenmiş sinema severlerin mutlaka kaçırmadan izlemesi gereken bir filmdir.

9. Köstebek


IMDB; 7,8

Mike Newell’in yönettiği “Donnie Brasco” (Köstebek) filminde Depp’e başarılı oyuncu Al Pacino eşlik ediyor. Zaten bir filmde Depp ve Pacino var ise çok da söze gerek yoktur diye düşünerek, şimdiye kadar bu filmi izlemeyen herkesin izlenecekler listesine bir numaradan giriş yaptırması gerektiğini ufak bir tavsiye olarak ekleyelim…

The post Sinemanın Asi Çocuğu Johnny Depp’in Mutlaka İzlenmesi Gereken 9 Muhteşem Filmi appeared first on .