Ülkemizde taksici şiddetine rağmen yasaklarla boğuşan UBER’in varlığı olayları baöbalka bir yere sürüklüyor. Bu olaylarda da adeta taksicilerden biraz daha soğumuş oluyoruz…

Hatırlarsınız FOX Ana Haber bülteninde UBER cezalarıyla ilgili yapılan haber sırasında röportaj veren Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Muhlis Şanlıer, ‘Normal bir bayan UBER’e biner mi? UBER’e normal para taşıyan adam biner mi?’ açıklamasından sonra büyük tepki görmüştü.

IŞİD’in Atatürk Havalimanında Terör estirdiği zaman insanlara 100 dolar fiyat çeken taksicilerin bağlı olduğu Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi’nin yönetim kurulu üyesi Şanlıer, yaptığı açıklamanın ardından şu ifadelerle özür diledi:

“Çok yanlış bir cümle kullandım. Amacım kadınları incitmek değildi. Evde eşim bile büyük tepki gösterdi. ‘Böyle bir açıklamayı nasıl yaparsın’ dedi. Ben, UBER araçlarında resmi bir taksi logosu olmadığı için bunu söyledim. Kötü hiçbir niyetim yoktu. Ancak yanlış cümle kurdum. Bütün kadınlardan özür dilerim”

Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Can da, yönetim kurulu üyesi Muhlis Şanlıer’in haddini aşan bir açıklama yaptığını söyleyerek, ‘Yönetim kurulunu toplayıp kınama ve 1 ay uzaklaştırma cezası vereceğiz’ açıklamasında bulundu.

Sosyal medyada ise tepkiler devam ediyor.