Beklentileri yüksek olan insanlar ikiye ayrılır: Hayalperestler ve hayallerinin peşinden koşanlar. Bu içerikte sizlere hayallerinin peşinden koşan, çıtayı ne kadar yükseğe koymuş olursa olsun ona ulaşmak için çabalayanları anlatmaya çalışacağız. Her ne kadar beklentileri yüksek tutmak toplumumuzda “sen önünü kış tut…” denilerek pek hoş karşılanmasa da bu insanların tutkusu, hırsı, azmi bizleri kıskandırıyor.

1. Çok yönlü olmak bir lüks değil bir zorunluluktur, aynı anda birkaç işi birden yapamıyorsanız boş yere beklentilerinizi yüksek tutmayın.

01 beklentileri yüksek olanlar

2. Sizinle aynı fikirde olmayan insanlarla bir arada olmak çok canınızı sıkıyor, bu arkadaşlarınız hatta sevgiliniz olsa bile.

02beklentileri yüksek olanlar

3. Yaptığınız bir planın, programın gerçekleşmemesi dünyanın sonu değil de nedir? Ya sizin istediğiniz yönde gitmemesi?

03beklentileri yüksek olanlar

4. Ancak bildiğiniz tek şey var ki, her şey çökse bile vazgeçmek asla size göre değil, baştan başlayacaksınız.

04beklentileri yüksek olanlar

5. Nasıl ki tek başınıza hayal kurmak en iyisiyse bir işi yapmanın en iyi yolu da tek olmak, grup çalışmaları sizi canınızdan bezdiriyor.

05beklentileri yüksek olanlar

6. Sizin kadar büyük düşünmeyen… Yani sizin kadar hırslı, yarı deli olmayan insanlarla anlaşmanız mümkün olamıyor.

06beklentileri yüksek olanlar

7. Kontrol delisi ve detaycı biri olmanızı başarınızın sırrı olarak görüyorsunuz, ama diğerleri öyle görmüyor bizden söylemesi.

07beklentileri yüksek olanlar

8. Eleştirilere kendinizi komple kapatarak daha hızlı yol alacağınızı zannetmeniz bir handikap, “ya hep ya hiç” deyince hepsini kaybetmeniz çok kolay oluyor.

08beklentileri yüksek olanlar

9. “Akışına bırakmak” deyiminin anlamını bilen biri değilsiniz, o akışı da siz belirlemelisiniz.

09beklentileri yüksek olanlar

10. Her ne kadar insanlarla olan ilişkileriniz “zor” olarak değerlendirilse de aslında son derece aktif ve katılımcı birisiniz.

010beklentileri yüksek olanlar

11. Öğretmen olsaydınız öğrencilerinizin gidiş yolundan puan alması hayal olurdu, zira son derece sonuç odaklı birisiniz.

011beklentileri yüksek olanlar

12. Her şeyi kontrol edemeyeceğinizin siz de farkındasınız, ama denemeden de edemiyorsunuz, keşke bunu kabul edebilecek yapıda olsaydınız.

012beklentileri yüksek olanlar

13. Ne kadar büyük olursa olsun hayal kırıklıklarınız sadece birkaç gün sürüyor, yeniden başlamak için bu süre size yetip de artıyor bile.

013beklentileri yüksek olanlar

14. Bu kadar büyük beklentileriniz olmasına karşın neden küçük detaylar arasında kaybolduğunuzu siz de anlayabilmiş değilsiniz.

014beklentileri yüksek olanlar

Bonus – Tembellik nedir, tembellik nasıl yapılır, tembel olmak nasıldır hiçbir fikriniz yok değil mi?

015beklentileri yüksek olanlar

The post Sadece Beklentileri Çok Yüksek Olan İnsanların Anlayabileceği 14 Şey appeared first on .