Eğer ki sıkı bir izleyiciyseniz, dizi ve filmlerde yer alan miniklerin yıllar içindeki değişimine yakınen şahitsinizdir. Ancak biz bu listeyi “Bir zamanların minik oyuncuları bakın ne hale geldiler”den ziyade, birçoğunu esasında kim olduklarını bilmeden izlediğimiz için yaptık. Zira onlar zamanın akışına kapılıp ekranlardan uzaklaşmadı, hala bıraktığımız yerdeler😊

1. Buğra Özmüldür (Cem)

sihirliannemcem
Bu isme yıllar önce yayınlanan “Sihirli Annem” adlı diziden aşinayız. O zamanlar 12 yaşında olan bu delikanlı şimdilerde 25’inde efendim. Hatta kendileri geçtiğimiz sene, MS hastalığına farkındalık yaratmak adına internet ortamında yayınlanan “Melek ile Serhat” adlı dizide rol aldı.

2. Gizem Güven (Ceren)

gizemguven
Yine aynı dizide, göz dolduran oyunculuğuyla bizleri ekranlara kilitleyen bir diğer minik isim Gizem Güven’di. Şimdilerde 22 yaşında olan Güven, “Sihirli Annem” adlı dizinin bitişinin ardından, yine başka bir başarılı yapım olan “Selena” ile oyunculuk hayatına devam etti. Kendisini son olarak “Ne Münasebet” adlı dizide izleme imkanı bulduk.

3. Ege Tanman (Deniz)

babamveoglum
“Babam ve Oğlum”u sanıyoruz ki izlemeyeniniz yoktur. Filmde “Deniz” karakterine hayat veren Ege Tanman’ın sihirli bir değnek değmişcesine olan değişimi, bizi olduğu kadar sizi de şaşırtacaktır.

4. Batuhan Karacakaya (Bülent)

askimemnu
Tekrarlarıyla dahi bizleri ekranlara kilitlemeyi başaran Aşk-ı Memnu’nun minik oyuncusu Batuhan Karacakaya artık büyüdü. 5 Şubat 1997 doğumlu olan bu delikanlı, Aşk-ı Memnu’dan sonra açtığı arayı TRT yapımı olan “Diriliş Ertuğrul” adlı diziyle kapadı.

5. Sedef Şahin (Yeşim)

sahinsahin
Yıllardır çeşitli reklam, katalog ve dizilerden görmeye alışık olduğumuz Sedef Şahin’de yine kamera önünde büyüyen isimlerden. İlk olarak “Belalı Baldız” adlı dizide “Yeşim” karakteriyle karşımıza çıkan Şahin, yıllar sonra rol aldığı “Feriha” adlı dizide yerini daha da sağlamlaştırdı. Kendisini en son Show Tv’de yayınlanan “Acil Aşk Aranıyor” adlı dizide “İpek” karakterinde izledik.

6. Ceyda Ateş

ceyda ates
Ceyda Ateş’in oyunculuk serüveni “Küçük İbo” dizisiyle başladı efendim. Ateş’in rol aldığı dizi/filmleri buraya sığdırma imkanımız yok, zaten başarısı tartışılmaz.

7. Ece Çeşmioğlu

eceece
Ece Çeşmioğlu kamera karşısına ilk kez “Çocuklar Duymasın” adlı diziyle geçmişti. Ardından birçok yapımda rol alsa da biz onu tam anlamıyla “İki Aile” dizisiyle tanıdık. Son olarak kendisini Muhteşem Yüzyıl Kösem’de “Atike Sultan” rolünde izledik.

8. Furkan Kızılay (Emre)

havuc
Çocuklar Duymasın’ın nam-ı diğer havucu. Furkan Kızılay’ın rol aldığı işler ve keza yaptığı albümler, ilk dizisindeki oyunculuğu gibi başarıyı yakalayamasa da bu aralar adını yeniden duymaya başladık (2017 Survivor Ünlüler-Gönüllüler sağolsun.) Zira Acun’un dokunup parlatamayacağı taş sanıyoruz ki yok.

9. Ayberk Koçar (Arda)

ayberkkocar
Hafızalara kazınan minik yıldızlardan biri de Aliye dizisinin Arda’sıydı. Ayberk Koçar bu diziden yıllar sonra “Pulsar” adlı bir yapımda rol aldı, ancak bu dizinin ömrü ne yazık ki “Aliye” kadar uzun sürmedi. Dizinin hemen ardından deyim yerindeyse yok olan Koçar, son olarak “Benim Hala Umudum Var” adlı diziyle karşımıza çıktı.

10. Yaşar Abravaya (Tolga)

yasar
İlk olarak “Dadı” dizisiyle tanıdık onu. Sonrasında “Kınalı Kar” gibi pek çok dizinin yanı sıra birkaç filmde de gördük. Ancak hiçbir projesi istenilen oranda ses getirmedi.

11. Ayşecan Tatari (Duygu)

aysecan
2003’te yayınlanan Çocuklar Duymasın’la tanıdığımız Ayşecan Tatari dizi ve film projeleri konusunda fazlasıyla seçiciydi. Tatari’yi iki yıl kadar evvel, “Yılanların Öcü” adlı dizide yeniden izleme imkanı bulduk. Ne diyelim, fazlasıyla özlemişiz😊