Başarı hikayeleri gördüğümüzde “Bizde şans yok” diye söyleniriz. Ama gerçekten tek etken şans mı yoksa çok çalışmak ve emek vermek mi? Tuncelili Zeynel Arı’nın Kanada’da kurduğu pizza dükkanıyla lezzeti sınırları aşan ünlü isimlere kadar ulaşan bir başarı hikayesi var. Şans ve emeğin yanında işini düzgün ve severek yapan insanlar bir şekilde emeğinin karşılığını alıyor. Zeynel Arı da bu insanlardan biri.

1. Dersim’de doğan Zeynel Arı, 2000 yılında Kanada’nın Toronto kentine yerleşti.

zeynel-ari

2. Evli ve dört çocuk babası olan Zeynel Arı, Türkiye’deyken turizmle uğraşıyordu.

zeynel-ari-3

3. Kanada’ya gittikten 1 yıl sonra “Dinos Wood Burning” i kurdu.

zeynel-ari-dinos

4. 12 çalışanının bulunduğu pizzacı Toronto’da ve Kanada’da kısa sürede tanınmaya başladı.

zeynel-ari-1

5. Zeynel Arı, pizzalarının bu kadar sevilmesinin nedeninin hamurundan sosuna kadar her şeyi kendilerinin yapması olduğunu söylüyor. Aynı zamanda Dersim pidesi de yapılıyor ve müşteriler pideyi de çok seviyor.

zeynel-ari-food

6. Yaklaşık 15 yıldır pizza işletmeciliği yapan Zeynel Arı, birçok gazete ve dergide yer almış ve “Dinos Wood Burning”e birçok ödül verilmiş.

zeynel-ari-5

7. Müşterileri arasında Kanada’nın eski başbakanı Stephen Joseph Harper, Madonna ve birçok ünlü siyasetçi ve oyuncu var.

zeynel-ari-2

8. Yaz tatili için Dersim’e gelen ve DHA’ya konuşan Zeynel Arı, Madonna’nın menajerinin gelip özel olarak pizza aldığını ve çok beğenip teşekkür kartı yolladığını söylüyor.

zeynel-ari-pizza
Dersim’de DHA muhabirine de Madonna’ya yaptığı pizzanın aynısını yapan Arı, hem tatil hem de hasret gidermek için Dersim’e gelmiş.

9. Kanada’nın en tanınmış pizzacısı olan “Dinos Wood Burning” e Çin, Amerika ve birçok Avrupa ülkesinden talep var. Zeynel Arı ise Tunceli’ye bir pizza işletmesi açmayı ve Tunceli’nin dünyaya açılmasını istiyor.

zeynel-ari-4