Kenya’nın yaban hayatında tek başına hayvanların ölmemesi için uğraşan Patrick Kilonzo Mwalua’nın hikayesini tüm hayvan severler olarak listeledik.

Patrick Kilonzo Mwalua Kenya’da yaşayan bir vatandaş, kuraklıkla savaştığı ülkesinde hayvanları hayatta tutabilmek adına her gün su götürüyor.

su-getiren-adam

Yerel köylerin birinde bezelye çiftçisi olarak geçimini sağlıyor. İklim değişikliği sebebiyle ve az yağışların olması yüzünden hayvanların susuz kaldığını belirtiyor.

kenya-su-bolgesi

Kenya’da kuraklık nedeniyle suyun tamamen yok olduğunu ve bu yüzden hayvanların insanlara bağımlı olduğunu dile getiriyor. Mwalua, onlara yardım etmezsek öleceklerini söylüyor.

susuz-kalmis-hayvan

Patrick Kilonzo Mwalua, suyun en çok ihtiyaç duyulan yerlerine ulaştırabilmek için saatlerce sürüş yaptığını belirtiyor.

tanker-suyu

Su ulaştırdığı yere hayvanlar o kadar çok alışmış ki onu bekleyen 500 manda olduğunu bile gördüğünü belirtiyor.

su-getiren-adam-kenya

Mwalua, geçen sene haziran ayından itibaren tamamen yağmur yağmadığını ve bu yüzden hayvanlara su vermeye başladığını belirtiyor. Bunu yapmazsa hayvanların öleceğini biliyor.

hayvanlara-su-getiren-adam

Mwalua, Tsavo Gönüllüleri adlı bir koruma projesi yürütüyor. Aynı zamanda çocuklara miras kalan yaban hayatı hakkında konuşmak için yerel okulları ziyaret ediyor.

su-yardimi

Geçen sene bir kamyon kiralamaya başladı ve Tsavo West’in çeşitli yerlerine su götürüyor. Kamyonun ağır ve yavaş olmasını dile getiren Mwalua, bu yüzden sabırlı olmalı ve hayvanlara su getirmeliyiz diyor.

kenya

Mwalua başlatmış olduğu bu proje Amerika’ya kadar uzanıyor ve birbirini tanımayan üç kadın bu proje için gönüllü bile oluyor.

su-yardim

Bazı zamanlarda bile gece yarısı dışarı çıkarak, o yaban hayatta hayvanlara su götürüyor. Kendi hayatını tehlikeye bile atıyor.

yardim-su

Bu işi duyan herkes seferber oluyor. GoFundMe sayfası açarak gelen tüm yardım paralarını bu iş için kullanıyor. ❤️
yardim-para