Ufacık ada ülkesi Küba sağlık alanındaki çalışmalarıyla her geçen gün adından daha sık bahsettiriyor. Ülkede ciddi ve sıkı çalışmalar üreten bir sağlık ve ilaç ağı var. Diyabetik hastalığı için üretilen Heberprot-B, hastalığı yüzde 80 oranında iyileştirme oranına sahip. Dünya Sağlık Örgütü tarafından madalyayla ödüllendirilen ilaç diyabetik hastaları için büyük önem taşıyor. Diyabetik hastalarına umut olacak bu başarılı ilacı yakından tanıyalım.

Diyabetik hastalığında büyük bir öneme sahip Heberprot-B ilacı, Küba Genetik Mühendislik ve Biyoteknoloji Merkezi tarafından diyabetik ayak hastalığı tedavisi için geliştirildi.

1024x1024

Kübalı sağlık yetkilileri Slovakya’da ilaçla ilgili verdikleri konferansta Avrupa’da ilacı kullanmaya Slovakya’dan start vereceklerini duyurdu.

f346e026708bd9bfa4c258b6d0707a5d_XL

Kübalı yetkililerin Slovakya’ya gitmelerinin bir diğer amacı da, Slovakya Sağlık Bakanlığı yetkililerine ilaçla ilgili eğitim vermekti.

f0012441

Heberprot-P Slovakya’yla açılışı yaptıktan sonra tüm Avrupa’da kullanılmaya başlayacak, fakat ilaç Avrupa kıtası dışında 10 yıldır dünyanın farklı ülkelerinde kullanılıyor.

heberprot_qquito

Şu anda dünyada 20’den fazla ülkede 250 binden fazla diyabetik ayak hastası Heberprot-P ile tedavi ediliyor.

heberprot2-755x490

Avrupa’da ilk kullanacak ülkenin Slovakya olmasının yegane sebebi ise bu küçük Avrupa ülkesinde 8 binden fazla hastanın diyabetik ayak ülserine sahip olması.

heberprot-p

Heberprot-B diyabetik ayak ülserlerinin iyileşmesini hızlandırıyor ve ayağın kesilme riskini %80 oranında azaltıyor.

heberprot-p-ulcera-pie-diabetico-foto-abel-rojas-barallobre

Büyük oranda hastalığı durduran ve iyileştiren bu ilaç Dünya Sağlık Örgütü tarafından altın madalya kazandı.

kuba-nin-heberprot-p-ilaci-avrupa-da-kullanima-girdi-292254-5