Oyun endüstrisinin son 10 yıl içindeki muazzam yükselişi insanı gerçekten hayrete düşürüyor. Çıkan her yeni oyun, dünyada milyonlarca kişi tarafından ilgiyle karşılanıyor. Öyle ki, güzel oyunların kitapları yazılıp filmleri çekiliyor.

Oyun sektörünün büyümesi beraberinde pazarlama tekniklerinin de geliştirdi. Uzun bir süredir, piyasaya çıkmadan önce oyunların fragmanları yayınlanır oldu. Bu fragmanlar insanları heyecanlandırıp oyunu almaya teşvik edecek şekilde kurgulanıp yayınlandı. Fakat bu videolar arasında bazıları var ki, insanın oturup alkışlayası geliyor.

Bu listemizde yayınlanmış en iyi oyun fragmanlarından 12 tanesini bir araya getirdik. İzlerken ‘keşke uzun metraj film olsa’ diyeceğiniz bu fragmanlardan etkileneceğinize eminiz.

1. The Witcher 3: Wild Hunt

The Witcher serisinin 3. oyunu olan Wild Hunt, 800’ün üzerinde ödül alarak 2015’e damgasını vuran en önemli oyunlardan biri. Oyunun fragmanı da en kendisi kadar etkileyici.

2. The Elder Scrolls Online

Aksiyon ve fantezi türünün en dikkat çekici oyunlarından olan The Elder Scrolls Online serinin ilk multiplayer oyunu olma özelliğine sahip. Oyunun fragmanında 3 farklı savaşçı grubunun İmparatorluk Şehri’ni ele geçirmeye çalışması anlatılıyor.

3. Dead Island

Fragmanıyla içimizi dağlayan, hem ağlatan hem de korkutan Dead Island, bir virüs nedeniyle zombilere dönüşen insanlara karşı hayatta kalma savaşı verdiğiniz bir aksiyon oyunu.

4. Star Wars: The Old Republic

Star Wars’un son filminden istediğiniz etkiyi alamadıysanız bu fragmanı izlemenizin tam zamanı. Star Wars’un online oyunu olan The Old Republic, fragmanındaki Sith ve Jedi savaşıyla aksiyon ihtiyacımızı karşılıyor.

5. Assassin’s Creed: Revelations

Assassin’s Creed serisisnin bir parçası olan Revelations, klip tadında yayınlan fragmanıyla izleyenleri resmen büyülüyor. Ayrıca 2016’nın Aralık ayında Assassin’s Creed filminin vizyona gireceğini hatırlatmadan geçmeyelim.

6. World of Warcraft: Warlords of Draenor

Oyun fragmanlarından bahsedip World of Warcraft’tan bahsetmemek olmaz. Bu zamana kadar yayınladık birçok fragmanla oyuncuların gözlerine ziyafet çektiren Warcraft’ın yakında çıkacak olan filmi de umarız fragmanları kadar iyi olur.

7. Halo 3: ODST

İzlerken bitmesini istemeyeceğiniz fragmanlardan biri de Halo 3: ODST’ye ait. Kısa film tadındaki bu bilim kurgu fragmanı oldukça etkileyici.

8. StarCraft II: Heart of the Swarm

Geldik StarCraft’a. Dünyanın her tarafından hayran kitlesine sahip StarCraft’tan da böyle bir fragman beklenirdi. Blizzard’ın sazı yine eline aldığı bu fragmanın yarattığı hava o kadar iyi ki, filmi çıksa gişe rekorları kıracağı kesin.

9. Borderlands 2

Borderlands’in sayko kahramanı Krieg’in başrolde olduğu bu fragman, olağanüstü karakter incelemesiyle akıllara kazınacak cinsten.

10. Dishonored

Fragman, İmparatoriçe’nin eski koruması Corvo’nun başından geçen hikayeyi anlatıyor. Corvo’nun doğa üstü güçlere sahip olması da videoyu ilgi çekici kılan öğelerden biri.

11. League of Legends

Warcraft III haritası Defense of the Ancients (DOTA) örnek alınarak Riot Game tarafından yapılan LoL, milyonlarca oyuncusuyla son zamanlarda en çok oynanan MOBA (Çevrim içi çok oyunculu savaş arenası) türündeki oyunlarından biri. Oyundaki karakterlerin bir kısmını konu edinen fragmanı da oldukça dikkat çekici.

12. DotA 2

Lol’den bahsedip Dota’ya deyinmezsek Zeus tarafından çarpılabilir, Medusa tarafından taşa dönüştürülebiliriz. Fakat Dota’dan çok da bahsetmemek gerek. Zira bu fragmanı görüp oyuna başlama kararı alacak yeni oyuncular, eski oyuncular tarafından çok sıcak karşılanmayabilirler.

 

The post İzlerken Koltuğunuza Yapışacağınız Gelmiş Geçmiş En İyi 12 Oyun Fragmanı appeared first on .