Ülkemizin içinden geçtiği bu zor günlerde Irak sınırındaki İyika Dağlarında nöbet tutan Mehmetçiğin verdiği çatışma, direnç ve çabasının yanında değişen psikolojisi için de en iyi ilaçlardan biri şans eseri buldukları bir kedi ailesi. Daha doğrusu bulduklarında henüz aile olmayan bu minnoş patilerin yer ve zaman ne olursa olsun bizlerin her zaman yanında oldukları gün gibi ortada.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesindeki Irak sınırına yakın İyika Dağlarında çatışan Mehmetçiğin son aylardaki moral kaynağı pek sevimli, pofidik bir pisi ailesi desek sizin de içiniz erimez miydi?

mehmetcik_kedi (1)

Terör örgütü PKK’ya karşı verdikleri savaşta boşaltılan mağaraları keşif gezileri sırasında buluyorlar iki kediyi.

mehmetcik_kedi (4)

Askeri üsse getirilen minnoşların karınları doyuruluyor askerin aşı paylaşılarak.

mehmetcik_kedi (3)

Hava koşullarından da etkilenmemeleri ve güvende olmaları için kayalıklar içine bir barınak inşa ediliyor.

mehmetcik_kedi (7)

3400 rakımlı Düztepe üs bölgesinde başarılı operasyonlar gerçekleştiren Mehmetçiğin can dostu olan kediler bulunduktan 3 ay sonra da yavrulayarak 3 sevgi dolu minnoş pati daha dünyaya getiriyor.

Askerlerle birlikte büyüyen, onların ilgisi ve şefkatiyle yetişen bebekler ve kedi ailesi de Mehmetçiğe o kadar bağlı ki bir an olsun yanlarından ayrılmıyorlar.

mehmetcik_kedi (5)

Nöbet noktalarını tek tek dolaşarak onlara moral veren kediler, akşam olduğunda da kendileri için hazırlanmış yuvalarından uyuyorlar.

mehmetcik_kedi (2)

Birlikteki herkesin moralini yükselttiğini belirten Mehmetcik, zor şartları onların varlıklarıyla bir nebze gülümseyerek atlatıyor.

mehmetcik_kedi_8