Bir ev arkadaşıyla yaşamak, günümüz şartlarında zorunlu hale gelmeye başladı. Pahalı kiralar, art arda gelen faturalar ve diğer masraflar… Peki ev arkadaşı sadece ekonomik anlamda rahatlamak için mi var? Elbette hayır, ev arkadaşınız bazen en yakınınız, sırdaşınız ve sizi anlayan eğlenceli biri olabilirken bazen de ortalığı kirleten, kurallara uymayan bir kabusa dönüşebilir. Bu riski almaya hazırsanız, her iki şekilde de sizi güzel ve eğlenceli anıların beklediğini söyleyebiliriz.

ABD’li talk-show sunucusu Jimmy Fallon, The Tonight Show Starring adlı programında izleyicilerinin garip ev arkadaşı anılarını göndermelerini istemiş ve ortaya bu birbirinden eğlenceli anılar çıkmış. Sizin de ev ya da oda arkadaşlarınızla yaşadığınız tuhaf ve eğlenceli anlar varsa bizimle paylaşın, bakalım Türkiye’de neler oluyor😃

1. “Ben hep ev arkadaşımın uzak mesafe ilişkisi yaşadığı kız arkadaşıyla FaceTime yaptığını düşünüyordum. Halbuki o ailesinin yanındaki kedisiyle konuşuyormuş. Her cumartesi 1 saat boyunca…”

2. “Üniversitedeyken koridorda şiddetli vurma sesleri geliyordu, 4 kampüs polisi kapının önünde “Tavukları biliyoruz” diye bağırıyordu. Yan komşumuz kapıyı açtı ve 4 tavuk -bebek bezine sarılı bir şekilde- hızla dışarı kaçtı. İşte onlar oldukça garip ev arkadaşlarıydı!”

3. “Salyangozumuz öldü, ama ev arkadaşım bunu bilmemi istemiyordu. Bu yüzden salyangozumuzun olduğu kabı her gün başka bir yere taşıyordu. Böylece onu görmeyecek ve hala yaşadığını düşünecektim…”

4. “Londra’daki ilk ev arkadaşım Norveçliydi. Kelebeklerden ve örümceklerden çok korkuyordu. Bir gün örümceklerden neden bu kadar korktuğunu sordum ve tüm içtenliği ile cevap verdi; “Örümcekler seni örümcek adam yapabilir ve ben henüz böyle bir şeyin ihtimaline bile hazır değilim””

5. “Gecenin bir yarısı Almanca konuşarak uykusunda gezen bir ev arkadaşım vardı. Kendisi Çinliydi…”

6. “Kadın bir ev arkadaşıyla yaşamak zordur. Saçları evin her yerine dökülür ve daha geçen hafta evin orta yerine pisledi. Her defasında onunla tuhaf davranışlarıyla ilgili konuşmaya çalışıyorum ve o bana bu büyük kahverengi gözleriyle bakıyor…”

7. “Ev arkadaşımın hayatında biri vardı ve ondan pek hoşlanmıyordu. Ben de onu diğer odaya çekip fısıldayarak “Nasıl gidiyor” diye sordum. “Yanlışlıkla dizini çıkardım bu yüzden henüz ondan ayrılamadım” dedi”

8. “Bir keresinde oda arkadaşım yurt odasında daha fazla yer açılsın diye yataklarımızı birleştirmemiz konusunda çok ısrar etti ve birleştirdik. İlk gece yan yana uyurken bana içine şeytan girdiğini söyledi.”

9. “Hasta bir şekilde eve geldim ve erkek ev arkadaşımı benim iç çamaşırım ve sütyenimle kanepede mısır gevreği yerken gördüm. Oldukça utanmış görünüyordu…”

10. “Oda arkadaşım oldukça şiddetli bir biçimde horlardı. Aynı yurt odasını paylaşıyorduk ve o ranzanın üst katında yatıyordu. Kız arkadaşım ve ben yaramazlık yapmadan önce onun horlamaya başlamasını beklerdik. Onun horlama sesi bizim aşk hayatımızın fon müziğiydi. Şimdi 17 yıldır evliyiz…”

11. “Eve geldiğimde ev arkadaşımı 200.000 boncukla doldurduğu küvetin içinde buldum. Çünkü çok sıkılmış ve nasıl hissettireceğini merak etmiş…”

12. “Ev arkadaşım herkese karşı çok kibar ve iyidir. Bir gün son otobüsünü kaçıran bir adamı eve aldı ve kanepede yatırdı. Daha sonra tüm gece panik içinde adamın bir katile dönüşme ihtimaline karşı uyanık bekledi.”

13. “Ev arkadaşım telefonunun zil sesini kardeşinin çığlığı yapmış. İlk duyduğumda kalp krizi geçiriyordum…”

14. “Oda arkadaşım flört ettiği kız için bir kedi aldı. Kız kediye kendi evinden bakamayınca kedi bizimle kaldı. Kız arkadaşımı terk etti ve arkadaşım da taşındı. Ve ben kediyle baş başa kaldım…14 yıldır”

15. “Ev arkadaşımın her gün kullandığı (günde ortalama 30 tane) bir raf dolusu vitamini vardı. Bir gün bana idrarın siyah olmasının normal olup olmadığını sordu. Ben de ona hemen doktora koşmasını söyledim”

16. Ev arkadaşım plastik ördekleri gerçekten çok seviyor. Ben sevmiyorum bu yüzden ona plastik ördekleri banyoya koymamasını söyledim. Bu ise onun cevabı…”