Tabii ki de erkekler de kadınların yaptığı her şeyi yapabilir, tıpkı kadınların da erkeklerin yaptığı her şeyi yapabildiği gibi. Ama maalesef ki o kadar çok kalıp var ki bazen bazı şeyleri yaptığımız için resmen korkuyoruz. Halbuki sütlü kahve içmek de en az sade kahve içmek kadar normal ve “insani” bir hareket! Hadi gelin bugün hep birlikte üstünü örtmeye çalıştığımız alışkanlıklarımızı açık açık konuşalım!

1. Dedikodu


Evet bu doğru! Çoğu erkek dedikodu yapmayı sever. Siz arkadaşlarınızla dedikodu yaparken size göz devirebililer ama onlar da kendi arkadaşlarıyla birlikteyken dedikodu yapar!

2. Alışveriş


Siz alışveriş yaparken sizi acele ettirebilir, ya da siz kıyafet denerken bir köşede oturabilir, ama gerçekte erkekler de alışverişe gitmeyi sever!

3. Nefis kahveler


Güzel bir macchiato çoğumuzu mutlu ettiği gibi erkekleri de mutlu edebilir! Sizin yanınızdayken sert ve sade bir kahve tercih etseler de, yalnızken onlar da latte içiyor!

4. Romantik komedi


Evet erkekler de ara sıra romantik komedi izlemeyi severler. Yüzünüze nefret ediyorlarmış gibi davransalar da, içten içe onlar da ağlar!

5. Sarılıp yatmak


Erkekler genelde “küçük kaşık” olmayı sevmezler ama, bazen onların da buna ihtiyacı vardır! Kim zaman zaman sevgiye ihtiyaç duymaz ki? Hem de en sevdiği kişiden.

6. Dramatik bir şekilde göz devirmek


Bunun sadece dramatik kadınlar için olduğunu düşünebilirsiniz ama erkekler de en az kadınlar kadar dramatik olabilir!

7. Yüz maskeleri


Hadi herkes dürüst olsun! Sadece sabun ve su günleri sona erdi. Günümüzde artık erkekler de yüz bakımı için sadece su kullanmıyor. İyi bir yüz kremini veya nemlendiriciyi sevmeyen bir erkek yoktur diyebiliriz! Ve dürüst olmak gerekirse sevgiliniz yokken onun kremlerini de kokluyorsunuz, çünkü gerçekten de çok iyi kokuyorlar!

8. Sonsuza kadar mutlu olmak


Kadınlar gibi erkekler de daimi mutluluğun peşinde. En “çapkın” dediğimiz adam bile, bir gün gerçekten sevdiği birini bularak sonsuza kadar mutlu olmak. Bunu dillendirmemiş olabilir, ama bu gerçeği değiştirmiyor.

Kaynak: 1