Anneler evlatları söz konusu olduğunda olmasa da güç bulur, imkansızı imkanlı hale getirir. Bunun en güzel örneklerinden biri de Muğla’nın Menteşe ilçesinde yaşayan Feriştah Aksen… 3 engelli kızı olan fedakar anne yaşına aldırmadan onlara bir bebek gibi bakıyor.

84 yaşındaki Feriştah Aksen yaşlı omuzlarında hala büyük bir sorumluluk taşıyor.

1

20 yıl önce eşini kaybeden Feriştah anne biri bedensel diğer ikisi zihinsel engelli olan 3 kızına tek başına göz kulak oluyor.

2

Yalnızca devletten aldığı evde bakım ücretiyle geçinmeye çalışan azimli anne yaşına aldırmadan kızlarının tüm bakımıyla ilgileniyor.

3

Feriştah anne her gün çocuklarının mutluluğu için uyanıyor ve onların üzülmemesi için elinden geleni yapıyor.

4

Ara sıra birbirlerini kıskanan kızları üzülmesin diye tüm kıyafetlerini aynı alıyor, her isteklerini yerine getiriyor ve “Sağlığım el verdiği sürece kızlarımı kimseye muhtaç etmem” diyor.

90898

Kızlarının mutlu bir yuvada yaşamaları için didinen anneye tüm mahalle sakinleri hayranlık içinde bakıyor.

6547476

Eşinin vefatından sonra kızları için hem anne hem de baba olan Feriştah annenin komşuları onun “yılın annesi” seçilmesi gerektiğini söylüyor.

resized_c8172-99309d6858e1f46361361f257cb60fa3

Kendisine, “Üç engelli çocuğa nasıl bakıyorsun, zor olmuyor mu?” diye soranlara, “Onlar benim her şeyim.” diye cevap veren Feriştah anneye sağlıklı ve uzun bir ömür diliyoruz!

1215

Kaynak: 1, 2

The post Engelli Kızlarının Bakımını Yaşlı Omuzlarında Tek Başına Taşıyan Feriştah Anne appeared first on .