Herkesin çalışma hayatı 9-5 çalışan insanlarınki gibi düzenli olmuyor maalesef. Her ne kadar garip saatlerde iş başı yapsalar da vardiyalı çalışanların bile bir düzeni var. Ancak herkesin uyuduğu saatlerde işinin başında olan, insanlar öğle yemeğine çıkarken mesaisi yeni başlayan, diğerleri sosyalleşirken iş yetiştirmeye çalışan insanlar var. Biz bu içeriğimizde diğer insanlardan farklı saatlerde, düzensiz zaman dilimlerinde çalışan insanların sıkıntılarından dem vurmaya çalışacağız. Bakalım bizden beklenildiği kadar empati yapabilecek miyiz?

1. Genellikle ofiste, iş yerinde, çalışma mekanında tek başınıza olursunuz, böyle bir özgürlük kime nasip olmuş?

01 düzensiz çalışma saati

2. Bilgisayarınız donduğunda, fotokopi makinasına kağıt sıkıştığında, yüksek yerdeki bir şeyi almanız gerektiğinde, vs. size yardım edecek birini bulamazsınız.

02 düzensiz çalışma saati

3. Normal saatlerde olmayan iş, ne hikmetse siz acayip bir saatte işe geldiğinizde ortaya çıkıverir, sanki sizi bekliyormuşçasına.

03 düzensiz çalışma saati

4. Tıpkı çalışma saatleriniz gibi yemek düzeniniz de karma karışıktır, gece yapılan kahvaltılar, akşam üstü yenen öğle yemekleri…

04 düzensiz çalışma saati

5. İş arkadaşlarıyla öğle yemeğine çıkıp, iş yerindeki olayların gıybetini yapmak kim bilir ne kadar güzeldir, ama siz nereden bileceksiniz ki?

05 düzensiz çalışma saati

6. Toplantılar, çay saatleri, küçük sosyalleşme zamanları, iş yemekleri, ekipçe bir şeyler yapmak, vs. hep sizin iş başında olduğunuz saatlere denk gelir.

06 düzensiz çalışma saati

7. Genelin düzenine uymadığınız için sizden istenen işler hep sizin dinlenme, uyuma, eğlence, vs. vakitlerinizle çakışır, sürekli hayır diyen biri olup çıkarsınız.

07 düzensiz çalışma saati

8. Yaşam tarzınızı, uyku düzeninizi, yeme alışkanlıklarınızı eleştirmek isteyen insanlar adeta sıraya girmişlerdir, sanki keyfinizden yapıyorsunuz.

08 düzensiz çalışma saati

9. Hele ki işinizin yurt dışı ayağıda varsa iyice delirmmemek işten bile değil, tüm saatler birbirinin içine geçer, zamanda kırılma olur adeta.

09 düzensiz çalışma saati

10. Arkadaşlarınızla bir türlü buluşamaz, arkadaş toplantılarına iştirak edemezsiniz, sürekli “işim var” demek sizi de yormaya başlar, ama gerçekten işiniz var.

010 düzensiz çalışma saati

11. Ancak şanslı olduğunuz bir konu varsa yolda geçirdiğiniz zaman, siz işe gidip gelirken trafikten eser olmaz, çünkü ortalıkta pek insan yok.

011 düzensiz çalışma saati

12. Sessiz, sakin bir ortamda çalışmayı seven biriyseniz yaşadınız, öyle ki an olur nefes alış verişiniz bile size gürültü gibi gelir.

012 düzensiz çalışma saati

13. İş yerinde hiç bağıra çağıra şarkı söyleyen, müzik dinleyen birini gördünüz mü? Sizin dışınızda kimse bunu yapamaz emin olun.

013 düzensiz çalışma saati

14. Dikkatinizi dağıtan çok az şey vardır, insanların konuşmaları, trafik gürültüsü, çalışan makineler, çalan ziller, yoğun gündem, vs. hiçbiri sizin için tehlike arz etmez.

014 düzensiz çalışma saati

15. Sıkılıp da internette biraz gezineyim deseniz kimseden çekinmenize gerek yok, nihayetinde sizi her an yakalayabilecek birileri yok.

015 düzensiz çalışma saati