Yağmurlar peşimizi bırakma da sık sık kendini gösteren sıcak havalar, oldukça zorlu bir yazın habercisi adeta. Bu nedenle yaz sevenler kış sevenler diye ikiye ayrılmayı bir kenara bırakıp birlik olma zamanı şimdi. O sıcak yaz ayları evin en serin köşesini bulup, en sevdiğiniz atıştırmalık ve soğuk içeceğinizle izleyebileceğiniz filmleri derledik. Elbette hepsi Netflix üzerinden izlenebilen filmler…

1. Cargo (18 Mayıs)


Korkunç bir salgın nedeniyle eşini kaybeden Andy, zombiye dönüşen insanlardan kaçar ve kızıyla kırsalda bir başına kalır. Karısı kendisini ısırdığı için 48 saat içinde zombi olacaktır. Amacı ise 48 saatten önce bebeğini güvenilir birine emanet edip kendinden koruyabilmek. 18 Mayıs’tan itibaren Netflix üzerinden izlenebilen Cargo’nun başrolünde başarılı oyuncu Martin Freeman yer alıyor.

2. Ibiza (25 Mayıs)


Love dizisinin Mİckey’si Gillian Jacobs’ın başrolünde yer aldığı romantik komedi, 4 yıldır aynı yerde çalışan Harper’ın patronu tarafından bir iş için Barselona’ya gönderilmesiyle başlayan yolculuğu anlatıyor. Bu yolculukta 2 arkadaşı da onu yalnız bırakmıyor ve gittikleri yerde ünlü bir DJ’i tavlaması için onu ikna ediyor. İbiza oldukça eğlenceli bir yaz filmi…

3. Alex Strangelove (8 Haziran)


Netflix yapımı film, lise öğrencisi olan Alex Truelove’ın cinsellikle tanışması anlatıyor. Bekaret konusuna kafayı takan Alex doğru kızı ararken kendini şehrin en çekici çocuğu ve aynı zamanda eşcinsel olan Elliot’un yanında buluyor.

4. Set It Up (15 Haziran)


Oldukça yoğun bir şekilde çalışan ve hak ettiklerini kazanamadıklarını düşünen iki asistan patronlarını tanıştırmak için bir plan yapar.

5. The Legacy of a Whitetail Deer Hunter (6 Temmuz)


Muhteşem geyik avcısı Buck Ferguson ve kameramanı Don, hafta sonu için muhteşem bir plan yaparlar. Plana Ferguson’un arasının açık olduğu oğlu Jaden da dahil edilince film mükemmel bir baba-oğul hikayesine sahne olur.

6. Graduates (20 Temmuz)


İki arkadaşın dövüşte hangisinin babasının kazanacağını tartışmasını babalardan biri ciddiye alır ve işler sarpa sarar. Bu kargaşanın ortasından üniversiten mezun olmak üzere olan iki arkadaş yetişkinlerin gözleriyle dünyaya bakmaya başlarlar. David Spade ve Nat Faxon’ın rol aldığı film 20 Temmuz’dan itibaren Netflix’de izlenebilir olacak.

7. Extinction (10 Ağustos)


Bilim-kurgu, korku türündeki Extinction, bir babanın sürekli rüyasında ailesini kaybettiğini görmesini anlatıyor. filmin başrollerinde Lizzy Caplan, Michael Peña ve Mike Colter gibi isimler yer alırken yönetmen koltuğunda Ben Young oturuyor.

8. The Guernsey Literary and Potato Peel Society (10 Ağustos)


Aynı adı taşıyan ve 2008 yılında yayınlanan romanın uyarlaması olan film, yazar Lily James’in küçük bir İngiliz adasına seyahatini ve II. Dünya Savaşı sonrası adadakilerle arasında oluşan ilginç bağı anlatıyor.

9. To All the Boys I’ve Loved Before (17 Ağustos)


Bir roman uyarlaması olan filmde, ergen bir genç kızın aşk mektuplarının ortaya çıkmasıyla yerle bir olan aşk hayatı anlatılıyor. Filmin başrolünde Janel Parrish, John Corbett ve Noah Centineo gibi isimler yer alıyor.