Gün geçmiyor ki sanatta yeni akımlar, yeni tarzlar ortaya çıkmasın. Akım oluşturamamış olsa da farklı tarzlarıyla dikkat çeken bu ressamlar resme yeni bir boyut kazandırma niyetindeler elbette. Şaşıracağınıza emin olduğumuz bu garip teknikli ressamları sizler için listeledik. Bizi okumaya devam edin.

1. İnsan küllerini kullanmak.

insan-küllerini-kullanan-ressam
Çoğu sanatçı müşterilerinden komisyon alır evet. Ama az bir miktarı onların sevdiği kişilerin küllerini resim yapmak için kullanır. Belki sadece Val Thampson bunu yapıyor olabilir. İlk kül ile yaptığı resmin külleri kaybettiği eşine ait olduğunu söyleyen sanatçının kardeşi bu yolda onun en büyük destekçisi olmuş. İnsanların ölümlerini dört gözle bekliyor olabilir. Çünkü bu malzemeyi bulmak kolay olmasa gerek. Allah yakınlarına uzun ömür versin.

2. Kusarak çizmek.

kusan-ressam
Kusmak, insanın kendi kendini ifade etme şekillerinden biriymiş. Öğrenmiş olduk. Millie Brown renkli sütler içip kusarak beyaz kağıt üzerine ( hatta bazen kendi elbiselerinin üstüne ) kusarak renkli tablolar yapıyor. Herkesin kendini ifade etme şekli farklı tabii. Bizim mideler bulandı biraz fakat biz yaparsak sanat olmayabilir.

3. Basketbol topu kullanmak.

basketbol-topu-ressam
Hong Yi isimli sanatçı eski basketbol oyuncusu Yao Mingin resmetmiş. Hem de basketbol topuyla. Kendisi fırça yerine alternatif basketbol topunun daha efektif olacağını düşünmüş. Biraz da manidar.

4. Dil ile boyamak.

dilini-kullanan
Sanatçıların bohem yaşamları her zaman ilgi çekici olmuştur. Ani K ise daha önce yaptığı tablolarda diliyle düzeltmeler yaparmış. Bir yerden sonra sadece diliyle çizmeye başlamış. Şaşırmayacağınız gibi kendisi bazı rahatsızlıklar geçirmiş ve bir süre dinlenmek zorunda kalmış. Bu dinlenmenin ardından Leonardo Da Vinci’nin Son Akşam Yemeği tablosunu diliyle tekrar hayata geçirmek için 5 ay kadar süren bir mücadeleye girmiş ve tamamlamış. Bravo koca dilli adam.

5. Göğüsleri ile çizen kadın.

göğüsleri-ile-resim-yapan
Amerikalı sanatçı Kira Ayn Varszegi göğüslerini sanatının bir büyük birer parçası haline getirmiş. İnsanların ilk bakışta sığ olarak gördüğü bu tarz aslında daha farklı bir arka plana sahip. Daha önceleri de sebzelerle meyvelerle oyuncaklarla tablolar yapmış olan sanatçı, fırçanın yeterli özgürlüğü sağlamadığını düşünüyor. eBay üzerinden en çok satılan tablolar arasında ipi göğüslemiş sanatçıya sanat kariyerinde başarılar diliyoruz.

6. Ölü karıncaları kullanan ressam.

10-bizarre-artists-and-their-unusual-painting-techniques-8
Chris Trueman’in aslında eleştirilebilecek bir yöntemle yaptığı tablosunda kendi erkek kardeşini elinde bir tüfekle resmetmiş. Tam olarak 200.000 ölü karınca kullanan Chris Trueman bunun pişmanlığını yaşamış çünkü karınca öldürmekten nefret etse de tabloyu tamamlamak için bir miktar öldürmek zorunda kalmış. Bu tabloya 35 Bin Dolar teklif edilmiş. Paranın karıncaları geri getireceğini düşünmüyoruz.

7. Suyun altında çizen ressamlar

su-altı-ressamı
Bir grup Ukraynalı dalgıç suyun altında 40 dakika kalacakları için ortaya bir iddia koyup suyun altında tablo yapılıp yapılamayacağını tartışmışlar. Dalmadan önce su geçirmez hale getirdikleri tuvallerle ve boyalarla dalan sanatçılar iddiayı kazanmış gibi gözüküyor. Konu açısından fazla özgür olamamışlar fakat çöl tablosu çizmesini de kimse onlardan beklemezdi elbette.

8. Gözünü resim sanatına adamak.

gözü-ile-boyayan-adam
Çinli kaligraf ve ressam Xiang Chen göz torbalarının altından kocaman demir bir çubukla göz sıvısını kullanarak tuvalde yeteneklerini sergiliyor. Herkes tarafından beğenilmese de insanlar genelde emeğe saygı kuşağında Chen’i es geçmiyorlar. Kendisi ayrıca gözüne yine bir çubuk sabitleyip piyano çalabiliyor. Gözüne sağlık.

9. Penisini kullanan adam.

Penisi-Kullanan-Ressam
Avustralyalı ressam Tim Patch kendine ” Pricasso ” diyor ve evet penisini bir fırça gibi kullanıyor. Tablolarını bu şekilde daha rahat yaptığını ifade eden Pricasso, bazı +18 gösterilerde de yer almış. Uzun süreli bir kariyer sağlığına zararlı olabilir fakat kendisi bunu pek umursamıyor gibi gözüküyor.

10. İnsan kanıyla resim çizen sanatçı.

insan-kanı-kullanan
Brezilyalı sanatçının emsallerini görmek elbette mümkün fakat Vinicius Quesada aşırı yetenekli bir sanatçı olmasının yanında çok detaycı bir ressam. İnsan kanının bu detayları vermek için uygun olduğunu düşünüp bu tarzı benimsemiş. Bağışlamak isteyen olursa,kan grubu farketmiyor.